Goście z SOSW w Kościerzynie

21.09.2021 r. gościliśmy u nas grupę ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kościerzynie. Dziękujemy Wam za wizytę u nas. Ponieważ spotkanie zwieńczone zostało piękną relacją na Waszej stronie internetowej, pozwoliliśmy ją tutaj zacytować.

We wtorkowe popołudnie pięć grup wychowawczych z naszego Ośrodka wybrało się do pięknego miejsca w pobliskich Kaliskach Kościerskich. Byliśmy gośćmi Fundacji „Zdrowie na końskim grzbiecie”, która wspiera rozwój dzieci z niepełnosprawnością. Fundacja prowadzi zajęcia z hipoterapii oraz spotkania edukacyjne z alpakami. Kontakt z tymi zwierzętami bardzo nam się spodobał. Uściskom, głaskaniu i dokarmianiu nie było końca. Bardzo przyjemnie było wtulać się w ich delikatne futerko. Zwierzaki były bardzo przyjaźnie nastawione i cierpliwie znosiły nasze pieszczoty. Podobnie jak osiołki, które nadstawiały swoje grzbiety do szczotkowania. To piękne miejsce znajduje się w pobliżu lasu, więc żal było nie skorzystać ze spaceru. Leśna ścieżka zaprowadziła nas do magicznej, spełniającej życzenia i marzenia, starej brzozy. Ruch i zabawy na świeżym powietrzu spowodowały, że apetyt nam się zaostrzył i poczuliśmy głód. Ale i na to była rada, gdyż gospodarze zaprosili nas do ogniska, gdzie już trzaskały płonące kawałki drewna, na których wszyscy upiekliśmy kiełbaski. A jak smakowało! Ten wspaniały wyjazd był możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu wychowawców grup wychowawczych oraz Fundacji Solutum, działającej na rzecz naszego Ośrodka, która pokryła koszty wynajmu autokaru.
Bardzo wszystkim dziękujemy!
(tekst: Ilona Szulc i Michał Gurowski, zdjęcia: Maciej Narkun)

Zapraszamy ponownie.