NAPISZ DO NAS kontakt@fundacjaznkg.pl
ZADZWOŃ DO NAS +48 790 363 111
PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

SPOTKANIA Z ALPAKAMI

SPOTKANIA EDUKACYJNE Z UDZIAŁEM ALPAK

CO TO ZA ZWIERZĘTA?

Alpaki to ssaki z rodziny wielbłądowatych, bliscy krewni lamy. Ich ojczyzną jest Ameryka Południowa, a w szczególności góry Andy. Mimo że pochodzą z tak daleka z łatwością przystosowały się do naszego klimatu i żyje im się u nas bardzo dobrze. Ich łagodny charakter, rozbrajające spojrzenie i ciekawskie usposobienie sprawiają, że doskonale nadają się do pracy zajęciowej zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi. Alpaki są bardzo czystymi zwierzętami, a ich mięciutka wełna słynie z hipoalergicznych właściwości i dostarcza niesamowitych doznań sensorycznych. Alpaki są wykorzystywane w animaloterapii, metodzie, opierającej się na dobroczynnym, leczniczym wpływie zwierząt na zdrowie i samopoczucie człowieka.

DLA KOGO TAKIE SPOTKANIE?

Spotkania  z Alpakami kierowane są do wszystkich, którzy spragnieni są kontaktu ze zwierzętami bez względu na wiek. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie dzieci są największymi fanami uroczych wełniaków. Przebywając ze zwierzętami dzieci wyciszają się, początkowo nieufne po chwili jednak z chęcią głaszczą i karmią Alpaki. Celem takich spotkań jest przede wszystkim zaciekawienie dzieci otaczającą je naturą, nauka szacunku i wrażliwości dla żywych stworzeń. Obcowanie z Alpakami pomaga nieśmiałym i wycofanym z natury dzieciom nabrać pewności siebie i otworzyć się na otaczający je świat.

DLACZEGO WARTO?

Alpaka uczestnicząc aktywnie w zajęciach motywuje do działania i poprzez stworzenie przyjaznych warunków emocjonalnych zwiększa możliwości przyswojenia wiedzy. Dziecko chętniej zapamiętuje treści, których bohaterem jest jego nowy przyjaciel – alpaka. Pomaga również osobom o obniżonej percepcji lub niechęci (z różnych powodów) do przyswajania wiedzy i przebywania w szkole

SZCZEGÓŁY ORGANIZACYJNE

W trakcie jednych zajęć pracujemy z grupą przedszkolną/klasą do 25 dzieci.
Czas trwania zajęć dla jednej grupy to 45 min.

Jeśli wymagają tego warunki (np. zajęcia w pomieszczeniu) grupa może zostać podzielona na pół. Podczas zajęć muszą być obecni opiekunowie grup z danej placówki.
W spotkaniu uczestniczą 2 alpaki i dwóch przewodników/opiekunów alpak.

Ustalenie terminu spotkania co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem.