PRZEDSTAWIAMY SIĘ

Tak to się zaczęło

Fundacja „Zdrowie Na Końskim Grzbiecie” powstała w 2009 z inicjatywy dwóch Mart – Marty Andrzejewskiej i Marty Sznajder. Głównym celem fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym, a w szczególności dzieciom niepełnosprawnym poprzez animaloterapię.

MARTA SZNAJDER

Prezes Fundacji

Konie – miłość, pasja, praca, życie. Tak naprawdę od zawsze pracowałam z końmi i otaczałam się ogromną ilością zwierząt. Możliwość doświadczania przez innych ludzi, a szczególnie dzieci, relacji i emocji związanych z kontaktem z końmi, alpakami, osiołkami, kotami, psami – to nie tylko praca, to poniekąd sens życia.

MARTA ANDRZEJEWSKA

Wiceprezes Fundacji

Ukończyła studia na Uniwersytecie Gdańskim – Wydział Nauk Społecznych, Wydział Prawa i Administracji oraz studia ekonomiczne na Politechnice Gdańskiej. Jest bardzo ważna w naszej fundacji, dba bowiem o część „papierologiczną”, pilnuje terminów sprawozdań i stara się pozyskiwać fundusze dla fundacji.

ZESPÓŁ TERAPEUTYCZNY

Najbliżej naszych podopiecznych

BEATA WISIŃSKA

Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwo od ponad 25 lat, od 3 lat hipoterapeuta. Studentka wydziału pedagogicznego o specjalności terapia pedagogiczna. Bardzo wrażliwa i empatyczna, wszystkie dzieci chcą ćwiczyć z panią Beatą.

`` Pan od Alpak ``

Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwo od ponad 30 lat, alpakoterapeuta. Pasja „Pana od Alpak” to praca z alpakami i one same.

MARTA SZNAJDER

Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwo od ponad 25 lat, od 12 lat hipoterapeuta, alpakoterapeuta, aktualnie w trakcie zdobywania wiedzy na temat onoterapii. Studentka wydziału pedagogicznego o specjalności terapia pedagogiczna.

PODSTAWOWE FORMY TERAPII

Nasza działalność